Skip to main content

Опера-міф виходить на велику сцену

Сьогодні, 2 вересня, творці нової опери, що презентуватиме світу давню та сучасну Україну, заявили про Національну прем'єру наживо. Опера «Ukraine – Terra Incognita» сплітає народне багатоголосся з фрі-джазом, сучасною симфонічною музикою, відео-артом та новітніми технологіями. 

 

Такий незвичний формат, в якому оперний вокал замінений традиційним співом, а сюжет вибудовується з текстів народних пісень, творці назвали “опера-міф”. 

Національна прем’єра опери-міфу «Ukraine – Terra Incognita» запланована на 14 жовтня у Львівській Опері. День захисників і захисниць України вибраний не випадково, адже твір присвячений воїну та співаку Василеві Сліпаку.

квитки на оперу можна замовити тут

Колискові, чумацькі, козацькі, рекрутські, весільні, обрядові пісні, ритуальні голосіння, бавки, замовляння з різних куточків українських земель зазвучать так само, як і сотні років тому. Давні пісні, що з покоління в покоління проростали крізь людські долі, на сцені опери поєднаються зі сучасним мистецтвом.

«Кожне, що почуєте і побачите у цій новій українській опері, зокрема і одночасно, відкриває сенси. Щось є наскрізь. Щось є попід. Щось є понад. Щось, що не дає нам віддати цю землю. Воно невидиме, невловиме. Не висловити цього і, навіть, не виспівати. Хіба самі для себе можемо відчути, чим для нас є ця земля. Незбагненна чужинцям і така рідна для нас», – розповідає авторка та режисерка опери Уляна Горбачевська.

Музику до «Ukraine – Terra Incognita» написали дослідниця архаїчного співу Уляна Горбачевська та композиторка, випускниця Королівської консерваторії Гааги Марія Олійник. Оперу-міф творить молода генерація українських митців з різних міст, театральних та музичних середовищ. Детальніше про них тут.   

Задум опери виношувався роками. 2020 року через пандемію COVID-19 опера-міф не змогла здійснити прем’єри наживо. Цього року грандіозна постановка відкриє шлях новому українському  твору на світову оперну сцену.  Більше про оперу-міф.

Створення опери стало можливим завдяки допомозі сотень українців на Спільнокошті. 2020 року за підтримки УКФ та Фонду “Відродження” команда змогла здійснити постановку для зйомки на відео. Цього року відбудеться Національна прем’єра «Ukraine – Terra Incognita» у Львівській Опері. Наступними роками опера-міф планує постановки в інших містах України та за кордоном. Зокрема, для команди проєкту важливою є постановка опери в Парижі, де жив та співав Василь Сліпак.


Проєкт здійснюється ГМО «Християнська асоціація – УMCA» у партнерстві з Фундацією Василя Сліпака за підтримки Українського культурного фонду.  

У співпраці із:Львівська Національна Опера, Інститут Стратегії Культури, Львівський Органний Зал

Головний інформаційний партнер:Радіо “Свобода”

Інформаційні партнери: Газета “День”, ZAXID.NET, журнал “Музика”